İnsan Kaynakları Eğitimi

İnsan Kaynakları Eğitimi

Eğitim Detayları

Bilgi almak için bu sayfada yer alan 'Detaylı Bilgi Talep Et' ya da 'Buraya Tıklayarak' İletişim Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizi arayıp, tüm merak ettiğiniz konularda yardımcı olacaklardır.

Eğitim bilgileri aşağıda yer almaktadır. Soruların üzerindeki + butonuna basarak bilgi alabilirsiniz.

İnsan Kaynakları Eğitimi Amacı:

Şirketlerde insan kaynağını en etkili şekilde kullanarak, verimlilik ve performansı arttıran yetkin ve profesyonel uzmanlar yetiştirmek.

İnsan Kaynakları Eğitimi Eğitimcileri:

İnsan Kaynakları Sertifika Eğitimi, Prof. Dr. Ali Halıcı tarafından verilmektedir.

Eğitim Sertifikası ve Onayı: 

Başkent Üniversitesi Onaylı ve Sertifikalı bir eğitimdir. 

Eğitimi Süresi:  

Uzaktan + Online + Süpervizyon Eğitimi:  96 Saatlik bir sertifika programıdır.

İnsan Kaynakları alanında uzmanlaşmak isteyenler,  
 İnsan kaynakları departmanında çalışan uzman ve yöneticiler,
 İnsan kaynakları alanına kariyer geçişi yapmak isteyen uzman ve yöneticiler,
 Kariyerine insan kaynakları yönetimi alanında devam etmek isteyenler,
 İnsan kaynakları alanında kariyer planlayan üniversite öğrencileri ve mezunlar,
 İnsan kaynakları alanına ilgi duyan ve bu alanda kariyer hedefleyenler.

İnsan Kaynakları Yönetimi; en doğru personellerin seçilmesini,  var olan personeller için en verimli ve adil ortam yaratılmasını, performans değerlendirmesi yaparak en doğru ücretlendirmeyi belirlemeyi, personellerinin doğru zamanda doğru eğitimler almasını sağlayarak hem işletmenin hem de çalışanın mutluluğunu amaçlar.


İnsan kaynakları, bir işletmede gereken insan kaynağının sağlanması, işe alım süreçleri, bu kaynağın eksikliklerinin giderilmesi için yeri geldiğinde eğitimi, organizasyondaki yerinin ve görevlerinin planlanması, örgütlenmesi ve yönetilmesi için politikaların belirlenmesi görevini üstlenen çok yönlü bir disiplindir.


İşletmelerde verimliliğin artırılması, rekabet üstünlüğünün sağlanabilmesi için güçlü ve yetkinlikleri yüksek bir insan kaynağına sahip olması, yönetimde doğru stratejiler oluşturarak doğru insan kaynakları politikaları üretmesi gerekir. 


İnsan kaynakları sertifika eğitimi; temel yönetim bilgisi, insan kaynakları işlevleri yani iş analizi, işe alım süreçleri, ücretlendirme, motivasyon ve performans yönetimi ile ilgili bilgiler kazandırır.


İnsan kaynakları sertifika eğitimi; nitelikli insan kaynağı uzmanlarının yetiştirilmesi, aynı zamanda katılımcının gelişimini ve değerini artırarak insan kaynakları alanında profesyonelleşmesini sağlamaktadır. 

⭐ İK planlama ve işe yerleştirme
⭐ İş Analizi
⭐ Mülakat Teknikleri
⭐ Eğitim Planlama ve Oryantasyon
⭐ Performans Değerlendirme
⭐ Motivasyon Yönetimi
⭐ Kariyer Planlama
⭐ İş Değerleme, Ücret Yönetimi
⭐ İş Kanunu
⭐ Personel ve Özlük İşleri
⭐ Etkili İletişim ve Liderlik


İnsan kaynakları sertifika eğitimi; insan kaynakları yönetimi kavram, ilke ve tanımlarını yapabilmek, müzakere kavramının öğrenilmesi, insan kaynakları yönetimi gelişim sürecinin anlaşılması ve personel yönetimi ile farklılıkları ortaya koyabilmek, insan kaynakları planlama ve iş analizi süreçlerinin önemini kavrayabilmek ve bunları uygulayabilecek yetkinlikte olmak için size beceriler kazandırır.

Temel insan kaynakları yönetimi işlevlerinden işgücü arama, seçme ve yerleştirme süreci hakkında kapsamlı ve uygulamaya yönelik bilgi sahibi olmak, konuyla ilgili kilit noktalara hakim olmak, etkili mülakat ve karar süreci yönetebilmek, performans değerleme ve yönetimi hakkında teorik ve uygulamaya yönelik bilgi sahibi olmak bunun yanı sıra performans değerleme yöntemleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmak alanınızda fark yaratmanıza neden olacaktır.

 İnsan kaynakları işlevlerinden hizmet içi eğitim ve kariyer planlama konularında uzman olmak, iş değerleme ve ücret yönetimi süreçlerini öğrenmek, iş değerleme yöntemleri konusunda kapsamlı bilgi sahibi olmak, insan kaynakları uygulamalarının değerlendirilmesi ve insan kaynakları yönetimi başarı göstergeleri neler olduğunu ifade edebilmek, insan kaynakları bilgi sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak gibi bilgi ve donanımların kazanmanıza yardımcı olacaktır.


İnsan kaynakları sertifikasıyla, özel istihdam bürolarında, insan kaynakları danışmanlık merkezlerinde, işe alım ve işten çıkarma işlemleri olan bütün kurumlarda, bordrolama ve özlük işlerinde ve tüm insan kaynakları departmanlarında çalışabilirsiniz.

 1. derece Şehit Yakınlarına %50 İndirim

- Gazilere % 50 İndirim

- Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre en fazla %50 İndirim

- Başkent Üniversitesi çalışanlarına ve öğrencilerine %10 İndirim eğitim kurumumuz tarafından sağlanmaktadır.

- Çoklu katılımlarda ve ikinci eğitimlerde indirimler uygulanabilmektedir.

Eğitim hakkında Aknet Akademi Eğitim Kurumu Eğitim Danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için sayfadaki 'Detaylı Bilgi Talep Et' ya da 'Hemen Bilgi Al' başlıklı iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Kursiyer Yorumları (7 Adet)

 • GÜLŞEN YILMAZ
  24/03/2020

  Günaydınlar. Geç saate kadar derse çalıştım . Uykulu uykulu sınava girdinm. NLP 75 puan aldım. Mutluyum. Emeği geçen tüm danışmanlarıma ve hocalarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok sağolun 👍😊💕 . Sağlıklı sıhhatli bir yaşam dileğimle Karaman'dan Sevgi ve selamlarımı gönderdim 🌺 🙋☕ Saygılar🇹🇷🙏🤲👏

 • MEHMET DENİZ DEMİRCİOĞLU
  10/03/2020

  Rahşan Hanım'ın insan kaynakları programına geçişimde ki güzel ve insani yaklaşımı, bu konudaki pratikliğini çok takdir ettim. Kendisine teşekkür ediyorum.

 • MEHMET GÖKÇE
  26/02/2020

  Öğrencilerinize gösterdiğiniz ilgiyi takdir ediyorum, ilgili asistanlarınız her sorunumuzu anında yol göstererek çözdükleri için hepinize çok teşekkürler

 • GÜLŞEN YILMAZ
  24/03/2020

  Merhabalar Günaydın Aşırı yoğunluğu ve günümüz koşıulları henüz yeni sayfamıza girebildim İlginize teşekkürler ediyorum Karaman dan sevgi ve selamlarımla

 • MEHMET DENİZ DEMİRCİOĞLU
  10/03/2020

  Bu arada Danışmanım Rahşan Hanım'a da üzerimde saygı uyandıran hitap ve diyoloğundan aynı zamanda etkin analitik düşünce yeteneğinden dolayı kendisine teşekkür ederim.

 • MEHMET DENİZ DEMİRCİOĞLU
  10/03/2020

  !8-19 Ocak 2020 tarihlerinde Süpervizyon eğitimine katıldım. Şimdiye kadar bir çok eğitime değişik yerlerde ve farklı konularda katıldığım verilen eğitimin niteliğini hemen anladığımı zannediyorum. Bu verilen eğitimin gerçekten kendini konuya adamış kişiler tarafından verildiğini gözlemledim. Gerçekten hoşuma gitti. Her yönüyle güzeldi. Faydalanmak aklı başında herkes için geçerli bir olgudur. Bu nedenle Dilek Hanım'a ve Sefer Bey'e teşekkür ediyorum.

Tüm Yorumları Göster