Masal Terapisi Eğitimi

Masal Terapisi Eğitimi

Eğitim Detayları

Masal Terapisi Eğitimi'ni Kim Veriyor?

Masal Terapisi Sertifika Eğitimi, Çocuk Gelişimi Uzman Psikolog Nesil SAĞIN KÜÇÜK tarafından verilmektedir.

Masal Terapisi Eğitimi Sertifikalı ve Onaylı mıdır?

Evet, Masal Terapisi Eğitimi Başkent Üniversitesi Sertifikalı ve Onaylı bir eğitimdir.

Eğitim Süresi Ne Kadardır?

Uzaktan Eğitim + Online Eğitim + Süpervizyon Eğitimi: 100 Saat olarak sunulmaktadır. Eğitim sürecinde video ve pdf kaynaklardan, eğitimcilere canlı bağlantılardan ve yüz yüze derslerden yararlanabileceksiniz. Türkiye'nin her yerinden katılım sağlanacaktır.

Masal Terapisi Eğitimi'ne Kimler Katılabilir?

 • Profesyonel çocuk gelişimi, psikolojisi ve eğitim hizmetleri sağlayanlar ve bu hizmetlerine yeni uzmanlık eklemek isteyenler,
 • Hizmet verdiği alanlarda çocuk ve aile ilişkilerini geliştirmek ve ek uzmanlık kazanmak isteyenler,
 • Sistemli yöntemler öğrenerek, kanıtlanmış ve takip edilebilir bir yapıda çocuk ve ailelere hizmet sunmak isteyenler,
 • Nitelikli ve kapsamlı bir eğitim sürecinden sonra bilgi ve donanımını geliştirmek isteyenler,
 • Bir ailede çocuk gelişimi, psikolojisi, eğitimi ve çocuk – ebeveyn ilişkisi konularında kendilerini geliştirmesine yardımcı olmak isteyenler,
 • Kendi ailesinde masal terapisi hizmeti almak isteyen herkes eğitime katılabilir.

Masal Terapisi Nedir?

Masal terapisi, çocuk ve yetişkinlerdeki var olan durumu, semptomları, bilinçli çabalarla ulaşılamayan içsel süreçleri masal aracılığıyla dışa vurum yöntemidir.

Çocuklar ve yetişkinler, geçmişte yaşamlarını uzun süre etkisi altında tutan olumlu ya da olumsuz yaşam olaylarını, deneyimlerini, anılarını, bilinçdışına ve dünyaya karşı sembolik anlamlar olarak ortaya koyarlar.

Böylece kişinin içinde yaşadığı sürecin dışa yansıması olarak masallar ortaya çıkarır.

Masal Terapisi Eğitimi ile çocuklarla çalışırken onların temel karmaşalarını ifade etme ve çözmeleri için masallar mükemmel araçlar olacaktır.  Aynı zamanda çocuğun problem çözme sürecine yardımcı olmak adına öyküler oluşturabileceksiniz.

Masal Terapisinde amaç, çocuğun sorunlu geçişler ya da koşullarla bağlantılı sıkıntılarını, endişelerini ve stresini azaltmayı amaçlanmaktadır. Masal Terapisi eğitimi ile çocukla kendi dünyası içinde yüz yüze gelmesini sağlayabileceksiniz.

Masal Terapi Eğitimi ile çocuk ya da bireyin hem bilinç ve hem de bilinçdışı süreçlerini ortaya çıkarabilecek ve uygun destek süreci oluşturabileceksiniz.

Masal Terapisi Eğitim İçeriği?

-Masal,

-Masal Terapisi,

-Masal Terapisti,

-Masal Terapisinin İşlevleri,

-Masal ve Çocuk Arasındaki İlişki,

- Masal Terapisi Kimlere Uygulanır,

 -Masal Terapisi Teknikleri Nelerdir,

- Masal Terapisinin Kullanılabileceği Temel Çocuk Problemleri,

-Masal Terapisinden Çocuk Nasıl Faydalanır,

-Masal Terapisi Süresi ve Süreci Nasıl Olmaktadır,

-Vaka Örnekleri ve Uygulamalar

Masal Terapisi Eğitimi Faydaları ve Kazanımlar

Masal Terapisi Sertifika Eğitimi, teorik bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra masal terapisi teknikleri ve deneyimsel yöntemleri kullanabilmeyle ilgili tüm becerileri kazanabilmeyi amaçlar. Teröpatik dille yazılmış masalları okuduktan sonra devamında analizler yapma, çocuklarla yeniden masal yaratma süreçleri ve bilinen masalları değiştirerek yeni masallar oluşturma gibi kazanımlar hedeflenmektedir.

Masallar aracılığıyla çocuğun kendini ifade edebilmesi, kendini tanıması, problemlerini çözebilmek adına farklı bir bakış açısı kazanması ve alternatif üretebilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir terapi tekniğidir. Bu teknik sayesinde, davranış düzeltme, işlevsiz halde olan davranışı yenisiyle değiştirme ve travmayı yeniden çalışma mümkün olmaktadır.

Masal Terapisi Sertifikası ile; kreşlerde, özel okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, danışmanlık merkezlerinde masal terapisti olarak çalışabilirsiniz ayrıca kendinize ait bir masal evi ve ya danışmanlık merkezi açabilirsiniz.

Hemen Bilgi Al butonu, Whatsapp Butonu ya da Detaylı Bilgi Talep Et butonu üzerinden eğitim hakkında ön bilgilendirme alabilirsiniz.

Kursiyer Yorumları (10 Adet)

 • GÜLAY ÇALICIOĞLU
  24/10/2020

  Danışman Çok açıklayıcı ve yardımcı oldu teşekkürler

 • MUALLA YILDIZ
  18/05/2020

  Merhaba, ben sinava katilamadim. Bir sonraki sinavdan nasil haberdar olabilirim?

 • AYSER AYDIN
  22/07/2020

  Aknetavrupa'nın online eğitimlerini internet üzerinde tesadüfen gördüm. Bilgi almak için mesaj atmıştım. Damla Kargı hanım bilgi almak istediğim eğitimler ile ilgili kafamda hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde bilgi verdi. Her konuda en küçük detaya kadar. (kafamda oluşan soruları hiç soramadan cevapladı yani 😄) İlgili bilgi almak istediğiniz konulara hakim biri kendisine ilgisi ve sabrı için teşekkür ederim. Başarılar.

 • ÖZLEM YILMAZ
  26/02/2020

  Damla hanım şahanesiniz, teşekkür ederim.

 • ELİF ARSLAN
  28/01/2020

  Eğitim danışmanım Damla KARGI, açık,net,akıcı, pozitif ve samimi konuşmasıyla bana gerekli her türlü bilgiyi vererek kayıt sürecinde çok yardımcı oldu. Sorduğum sorulara net cevaplar alabildim. Masal terapisi eğitimi, eğitim şekli, sınav şekilleri, eğitimcilerimiz, sertifika, ödeme şekilleri, Aknet akademi ve eğitim dökümanlarıni bulabileceğimiz sistemle ilgili çok detaylı, aklımda soru işareti kalmayacak şekilde beni bilgilendirdi. Eğitim danışmanım Damla hanıma çok teşekkür ederim.

 • RABİA MERVE VURAL
  23/12/2019

  Her soruma içtenlikle cevap veren sevgili danışmanım Damla hanıma sonsuz teşekkürler. 🙏🏻

Tüm Yorumları Göster