Ümit Hayri Koç

Ümit Hayri Koç

Matematik Röntgeni ve Problemler Eğitimi

Bilkent Üniversitesi’nde aldığı yoğun sayısal eğitim sırasında, psikolojiye de ilgi duymaya başlayan Ümit Hoca, duygusal zeka, duygu davranış ilişkisi, bilinçaltı, insanları motive eden süreçler ve etkileri gibi alanlarda birçok eğitim alıp, çalışmalar gerçekleştirdi.

Yine üniversitede başarıya yönelik matematik dersleri vermeye başladı.

15 yılı aşkın süredir yüzlerce öğrenci ve aileyle çalışarak Matematik mentorluğu, öğrenci koçluğu ve matematik öğretimi konusunda çok önemli tecrübeler ve başarılar elde etti.

        Çalışmaları çeşitli çevrelerde yankı bulunca, 2010 yılında TRT 1’de yayınlanan “Sınıf 2010” programının Ümit Hoca’sı olarak ekranlarda yer almaya başladı.

        Eğitim koordinatörü olarak Türkiye’nin önde gelen birçok eğitim kurumunda çalışmalarını gerçekleştirdi. Doğa Kolejleri’nin öğretmen ve yönetici eğitimlerini yürüten Doğa Akademi’deki yöneticilik görevinin ardından, Başarı Akademisi Yönetici Ortağı olarak eğitim dünyasına faydalı organizasyonlarda bulundu. 

Sonrasında kurumsal hayata nokta koyarak kendini uzun zamandır hayali olan “Matematik Röntgeni” sistemini oluşturmaya adadı.

        Halen oluşturduğu Matematik Röntgeni sistemi ile Liseye Geçiş Sınavı ve Üniversiteye Giriş Sınavına yönelik öğrenci ve ailelerin hayatlarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Verdiği Eğitimler